IPMA

International Project Management Association (IPMA) jest międzynarodową, federalną organizacją non-profit, zrzeszającą stowarzyszenia narodowe z dziedziny zarządzania projektami z 55 krajów na całym świecie. IPMA odgrywa wiodącą rolę w rozwoju i promocji zawodu kierownika projektów, poprzez IPMA Competence Baseline (ICB IPMA®) wyznacza standardy i wytyczne dla pracy wielu ekspertów zarządzania projektami.

 

IPMA oferuje swoim Członkom szeroką gamę produktów i usług:

  • Czteropoziomowy system certyfikacji IPMA® - jest to uniwersalny system oceny oraz potwierdzenia kompetencji, wiedzy i umiejętności kierownika projektu. System certyfikacjiIPMA 4-L-C jest powszechnie rozpoznawany i stosowany przez wiele firm w procesach rekrutacji pracowników, budowania ścieżek rozwoju pracowników i doskonalenia dojrzałości projektowej organizacji. Do końca 2011 roku certyfikaty IPMA® uzyskało ponad 150.000 osób na całym świecie.
  • Dwupoziomowa certyfikacja konsultantów PM
  • IPMA Delta - najbardziej wszechstronną ocenę zarządzania projektami całej organizacji „perspektywa 360°”. Po raz pierwszy cała organizacja, w tym pracownicy i projekty, może podlegać certyfikacji  w zakresie kompetencji zarządzania projektami.
  • Kongres Światowy IPMA jest najważniejszym, corocznym spotkaniem międzynarodowego środowiska Project Management.
  • Project Excellence Award - nagroda przyznawana corocznie najbardziej uznanym zespołom projektowym na świecie.
  • Training Aid Programmes   oferuje szkolenia z tematyki zarządzania projektami zarówno na poziomie podstawowym jaki i przygotowujące do certyfikacji z zarządzania projektami.IPMA Advanced Courses umożliwiają poszerzenie kompetencji w prowadzeniu i zarządzaniu projektami.
  • International Young Crew – to kluczowy elementem wzrostu IPMA i rozwoju liderów jutra. Jest to platforma skupiająca młodych profesjonalistów zarządzania projektami i studentów do 35 roku życia.
  • Wydaje publikacje takie jak: International Journal of Project Management, Project Perspectives oraz PM Research Journal.

Więcej informacji: https://www.ipma.world/