Rekomendacje biznesu

Rekomendacje biznesu

Energetyka

    

Uczestniczymy w życiu prywatnym lub zawodowym w zadaniach o charakterze projektowym.  Wymagają one specyficznych kompetencji. Ułatwieniem dla pracy w projektach będzie znajomość języka, środowiska, zwyczajów kulturowych, wiek czy doświadczenie członków zespołu, ale o tym wiedzą i mówią wszyscy.

By dać coś ekstra, uzyskać prawdziwą przewagę, warto poznać międzynarodowy standard komunikacji projektowej. Wiedzieć od czego zacząć w nowej inicjatywie projektowej, na czym skończyć, jak co się nazywa i na co w ogóle, czy szczególe, zwrócić uwagę. Warto odbyć taki „kurs nauki jazdy” i uzyskać „prawo jazdy”, czyli profesjonalny certyfikat, potwierdzający nasze kompetencje w zarządzaniu projektami i otwierający przed nami świat project management’u.

Dla wielu pracodawców język komunikacji projektowej jest ważniejszy niż chiński czy szwedzki, i to nie tylko wtedy, gdy pracujemy w dużych, międzynarodowych przedsięwzięciach. Mając z tym do czynienia na co dzień  w życiu zawodowym i prywatnym, rekomenduję Wam certyfikat IPMA-Student.

Taki kurs i certyfikat ułatwiłby mi w 1993 roku zarządzanie pierwszymi w Warszawie Juwenaliami Warszawskimi, a dziś kurs i certyfikat IPMA-B ułatwia mi zarządzanie portfelem projektów o budżecie dziesięciocyfrowym.

 Wojciech Jarosz, Dyrektor Strategii i Organizacji PSE S.A., Certified Senior Project Manager IPMA level B

 

    

Podsumowując, jako aktywny emeryt, moją 35-letnią karierę w roli Project Managera, uczącego się ”w biegu” praw i reguł rządzacych praktycznym zarządzaniem projektami, dostrzegam z tej perspektywy wagę wiedzy i teorii z tego zakresu. Dostęp do nich wiedzie przez poznanie tych podstaw już w czasie studiów. Taką możliwość stwarza system certyfikacji IPMA Student, autoryzowany przez IPMA Polska i wprowadzany we współpracy z wiodącymi polskimi Uczelniami. Zachęcam moich młodszych kolegów, planujących swoją przyszłą karierę w fascynującym świecie PROJEKTÓW, do rozpoczęcia wspinania się po kolejnych stopniach przyszłej kariery zawodowej wykorzystując szanse jakie otwiera certyfikat IPMA-Student.

Z życzeniami powodzenia i wielu sukcesów na tej projektowej ścieżce !!!

 Janusz Smurawa, lat 72

Od 2010 roku PM w stanie spoczynku, po 35 letniej karierze PM z dorobkiem blisko 100 ”popełnionych” w Europie projektów przemyslowych,  w roli Senior Managera w koncernie ABB /ALSTOM, wiodącym dostawcy kompleksowych systemów technologicznych dla szeroko pojętej Energetyki.

Certyfikowany PMP, w systemie certyfikacji PMI, Assessor certyfikacji IPMA 4L, IPMA DELTA z ”dorobkiem” ca 400 certyfikowanych Kierowników Projektów na poziomie C, B, A w Skandynawii i Europie centralnej.

 

    

Zarządzanie projektowe staje się coraz ważniejsze dla realizacji strategii wielu organizacji, przyczyniając się do sprawnego i skutecznego osiągania ich celów biznesowych. W warunkach dynamicznie zmieniającego się otoczenia, rosnącej złożoności i globalnej konkurencji najwyższe kierownictwo, a zwłaszcza organy właścicielskie, oczekują sprawnego zarządzania projektami, programami i portfelami projektów.

Ważnym krokiem w życiu zawodowym każdego menedżera jest zdobycie wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu projektami, programami i portfelami oraz potwierdzenie swoich kompetencji międzynarodowym, powszechnie rozpoznawanym certyfikatem. Jednym z wiodących systemów certyfikacji jest system certyfikacji IPMA (International Project Management Association) oparty na modelu IPMA ICB Version 4.0 (Wytyczne Kompetencji Indywidualnych w Zarządzaniu Projektami, Programami i Portfelami).

Dobrym początkiem dla zrealizowania ambitnego programu rozwoju osobistego przyszłego nowoczesnego menedżera jest program IPMA–Student, zgodny w ICB v.4.0, gorąco go rekomenduję.

dr inż. Henryk Majchrzak, Wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej, IPMA LEVEL A Certified Projects Director

 

mlaskow
    

Umiejętność zarządzania projektami to dziś kluczowy atut w biznesie.

Znajomość modelu zarządzania projektami jeszcze przed rozpoczęciem kariery zawodowej daje szansę na rozwój osobisty, szybką adaptację w pracy oraz kreatywne tworzenie ścieżki kariery absolwentów uczelni wyższych. 

Certyfikat IPMA-Student jest potwierdzeniem nabytych umiejętności w obszarze zarządzania projektami i gwarancją dla przyszłego pracodawcy, że osoby posiadające taki certyfikat są gotowe od samego początku do efektywnej pracy w środowisku projektowym.

Marcin Laskowski, IPMA-B, Executive MBA, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami, Agencja Promocji Inwestycji Sp. z o.o.